Vítejte na stránkách ženského pěveckého sboru Carmina Přeštice. Věříme, že se Vám budou líbit tak jako naše zpívání.

Carmina má nově i svůj vlastní YouTube kanál se staršími videi:
 
 
Carmina natočila svůj první videoklip. Najdete jej v záložce VIDEO, nebo na odkazu:

V případě zájmu o koupi našeho CD "Vánoce s Carminou" kontaktujte manažerku sboru paní Vlastu Holou (776 051 848) nebo některou členku Carminy.

                                   
 

OZNÁMENÍ ŽENSKÉHO PĚVECKÉHO SBORU CARMINA PŘEŠTICE

Ženský pěvecký sbor Carmina Přeštice s radostí přivítá do svých řad muzikálně a pěvecky zdatné dívky a ženy,

Pokud budete mít zájem „to sdílet“ s námi, telefonujte na číslo 776 051 848 nebo se dostavte na některou zkoušku

v pondělí od 17:00 do ZŠ Josefa Hlávky Přeštice (Na Jordáně 1146).

Těšíme se na Vás Carmina

 


            
 

 

                           ZPRÁVY Z CARMINY

Vážení příznivci sborového zpěvu, vážení příznivci Carminy,
po koncertně a vůbec kulturně bídném covidovém období mohou od léta pěvecké sbory opět zahájit svoji činnost, zkoušet a pořádat živá vystoupení. Moc si přejeme být toho součástí a věříme, že se to letos podaří.
     Carmina zahájila svoji sezónu víkendovým soustředěním na konci srpna. Probíhala zde příprava písní folkových, určených pro kytarový doprovod, dále písní vánočních, a to koled i skladeb klasických. Úplně poprvé zazpíváme vánoční skladbu Parvulus nobis nascitur od skupiny Spirituál kvintet. Novinkou v našem repertoáru budou i ukázky z nejznámějších muzikálových melodií A. L. Webera. Nácvik těchto skladeb směřujeme ke koncertům letošním i v roce následujícím, např. k jarnímu vystoupení na šestnáctém Setkání sborů Plzeňského a Karlovarského kraje v Tachově.
     Svá vystoupení zahájíme 26. září charitativním koncertem v Lázních Slatinice společně s panem Karlem Macálkou, kterého znáte z kapely Rangers-Plavci. O adventu prvně vystoupíme 27. listopadu ve Štěnovicích, budeme pokračovat 28. 12. v Příchovicích a 10. prosince v kostele sv. Martina v Neurazech. Zachováváme tradici, a tak se již nyní můžete těšit na společné zpívání s Českým rozhlasem 15. 12., zpívaný betlém na schodech kostela v Přešticích v neděli 19. 12. i na Rybovu mši o druhém svátku vánočním – tentokrát v přeštickém Kristiánu.
     Děkujeme za Vaši přízeň, velice se na Vás těšíme, milí posluchači.                                                                   

                            Vaše CARMINA

=================================


  Carmina s Rangers aneb Reportáž o zpívání v lázních

Je sobota 25. 7. 2020. Scházíme se my, CARMINKY, na parkovišti u „Spoláku“ a konečně vyrážíme. Za Rangers - Plavci, za našimi kamarády, se kterými už 11 let muzicírujeme. Tentokrát směr Morava, konkrétně do Lázní Slatinice, jež patří mezi nejstarší lázně na Moravě léčící nejen pohybové ústrojí. Jedeme na festival Slatinická struna a paleta. Rangers zde fungují také jako část poroty v oblasti hudební tvořivosti. Moc se těšíme na různá hudební setkání, která by mohla být pro nás inspirací. Navíc se staneme součástí závěrečné „třešničky na dortu“ hudebního večera, kde vystoupíme s Rangers.

Při příjezdu nás doslova pohltí úžasná atmosféra festivalu, která probíhá v příjemném prostředí parku. Užíváme si pestré hudební i výtvarné nabídky všemi smysly, kocháme se vystavovanými obrazy a obdivujeme řemeslnou zručnost. Protože nejen duševní potravou živ je člověk, využíváme lákavé nabídky občerstvení. Pomalu se začíná stmívat a je čas se převléci na vystoupení. Krátká zvuková zkouška a poslední sobotní vystoupení začíná. Rangers zpívají, my budíme zájem zatím jen zpovzdálí svým stejnokrojem. Naší Pavanou zahajujeme druhou polovinu koncertu a dál se přidáváme ke skupině v ostatních skladbách. Jako vždy září soprán naší Jitky Šťastné. Šťastné jsme všechny, protože muzika jako vždy spojila lidi a radostný zpěv všech zní celým parkem.

Je neděle 26. 7. 2020. Cestou domů si prohlédneme úchvatné Muzeum kočárů v Čechách pod Kosířem. Dokonce si zde „broukneme“ i Plzeňskou věž. Pak už jen oběd a zastávka u Karla Macálky, kde obdivujeme jeho nové nahrávací studio, neskromně si říkáme: „Snad někdy…“ Za tmy se vracíme do Přeštic a vzpomínáme na úžasný víkend s Rangers. Vážíme si spolupráce s nimi, s Mirkem Řihoškem, Maxem Presserem, Ivou Hajnovou, Karlem Macálkou a  Františkem “Golišem” Drápalem. Dokladem toho, že se jedná o vztah a úctu vzájemnou, je také to, že i na jejich webových stránkách rangers-plavci.cz  je oddíl Rangers a Carmina, kde si může každý zhlédnout video s naším společným vystoupením. Všechna naše setkání s těmito nadanými muzikanty a zároveň skromnými a přátelskými lidmi znamenají pro Carminu opravdu hodně.

                                   

Za Carminu Pavla Hřebcová a Vladimíra Straková

 
Novinky

16.10.2017 14:50

Carmina s Rangers na Moravě

Carmina s Rangers na Moravě Carmina pilně pracovala poslední srpnový víkend a připravovala se na novou sezonu. Tentokrát si vybrala pro své třídenní soustředění nedaleký Švihov. Penzion Švihovský dvůr zaplnila svými hlasy od pátku 25. 8. do neděle 27. 8. Poslední den se k ní připojili všichni...

—————

14.09.2017 18:00

Vystoupení Rangers -Carmina v Českých Budějovicích

Dne 16. 9. 2017 vystoupí Carmina s Rangers od 20.00 hod. v "Masných Krámech" v Českých Budějovicích. Fanoušci, přijeďte nás podpořit.  

—————

10.05.2017 17:33

Pivoňkové slavnosti v Příchovicích 21.5. 2017

—————

25.04.2017 16:37

Carmina v květnu 2017

V sobotu 20.5. 2017 od 19.00 hod. vystoupí Carmina spolu se skupinou Rangers - Plavci na náměstí v Nepomuku při Pouťové slavnosti. V neděli 21.5. 2017 od 14.00 hod. Carmina vystoupí na tradičních Pivoňkových slavnostech na zámku v Příchovicích. Hostem koncertu bude zpěvačka Vlaďka...

—————

13.04.2017 18:42

Koncerty Carminek v dubnu 2017

    Dne 17.4. 2017    od 15.00 hod.   ZOO Plzeň   Dne 22.4. 2017    od 18.00 hod.   Praha Staroměstské náměstí

—————

03.03.2017 19:06

S notami si hrát

—————

05.01.2017 16:36

PF 2017

Do nového roku 2017 přejeme  hodně zdravíčka, rodinného štěstí a úspěch. Carmina

—————

16.11.2016 08:57

Česko - německé zpívání

V sobotu 15. října navštívila Carmina partnerské město Nitenau. Příjemný slunný půlden vyvrcholil koncertem čtyř pěveckých sborů z Německa a Carminy. Už za týden oplatil Carmině návštěvu mužský pěvecký sbor Männerchor z Nitenau. Společný koncert sborů se konal v KKC Přeštice. Poděkování za...

—————

15.07.2016 16:02

Noc kostelů

V pátek 10.6. 2016 se Carmina zúčastnila Noci kostelů na Vícově v kostele sv. Ambrože. Kromě již osvědčených melodií s chutí uvedla ve své premiéře Truvérskou mši Petra Ebena.

—————

18.11.2015 11:21

Pěvecký festival "Jirkovský Písňovar"

V sobotu 3. 10. 2015 se náš sbor vypravil na soutěžní klání, které se konalo na zámku "Červený Hrádek" u Jirkova v severních Čechách. Vystoupení sborů a vokálních skupin probíhalo v krásném prostředí historického "Rytířského sálu". Pod vedením Mgr. Vladimíry Strakové a doprovodu klavíristy Jana...

—————