Právě si prohlížíte webové stránky ženského pěveckého sboru Carmina z Přeštic. Věříme, že se Vám budou líbit tak jako naše zpívání.

 
                                                                                            

Carmina oslaví v roce 2019 třicáté narozeniny

 
Rok 2019 je pro nás slavnostním rokem.  Ženský pěvecký sbor oslaví  třicet let od svého  založení. Chystáme  pro vás,  milé příznivce a diváky,  " zpívání  od jara do zimy ".
U příležitosti tohoto výročí  byl v loňském roce vydán kalendář  na rok 2019. Carminky byly foceny  na památných místech v  okolí  Přešticka.  Autorkou kalendáře je členka sboru Ilona Votavová, díky ní byla získána  finanční  pomoc  obcí Příchovice, Borovy, Nezdice, Vřeskovice a Mudr. I.Froňkové.
31.3. koncertuje  Carmina v kostele v Řenčích,  28.4. nás můžete slyšet i vidět u příležitosti pouti ke sv. Vojtěchu v Příchovicích.
V Sokolovně se dne 8.5. uskuteční v rámci našeho výročí koncert se skupinou "Rangers" .
Carminky  se  18.5.  zúčastní  " Slavnosti zavěšení zvonu přátelství"  na schodech přeštického kostela.
Tradičně vystoupíme v Příchovicích dne 19.5.  díky  pozvání majitelů zámku .
Další  vystoupeí nás čeká 29.6. v kostelíku sv. Martina na Hůrce u Klatov.
Další naše zpívání si můžete užít v Přešticích v evangelickém kostele v rámci akce "Noc kostelů". Koncertu se zúčastní i naši dlouholetí
přátelé smíšený pěvecky sbor Cantate Rokycany.
V současné době pracujeme na natáčení nového CD s vánočními písněmi. Výsledek bychom rády pokřtily  na výročním koncertě dne 19.10. v Sokolovně v Přešticích.
Koncert v sobotu dne 30.11. v kostele ve Štěnovicích zahájí naše vánoční koncerty , dále  pak budeme vystupovat  v Příchovicích, Nezdicích, v Přešticích na schodech u kostela a  26.12. bude  výroční rok Carminy ukončen skladbou J.J. Ryby  Česká mše vánoční
Držte nám palce,  moc se na vás těšíme.Výňatek ze stránek Rangers.
 
 
Rangers a Carmina
V letošním roce jsme odehráli několik společných vystoupení s ženským pěveckým sborem Carmina z Přeštic (www.carmina.webnode.cz).
 
Moc se nám to líbilo, proto bychom chtěli příští rok pokračovat ve spolupráci těchto dvou spřátelených “hudebních těles“ a uskutečnit takových společných vystoupení víc. Zatím je vše ve stadiu příprav, ale vy si už teď můžete poslechnout krátký sestřih z letošního vystoupení Rangers a Carminy na 42. Mohelnickém dostavníku, které proběhlo 2. září 2017.
 
Mirek Říhošek