O nás

Ženský pěvecký sbor CARMINA.

Ženský pěvecký sbor Carmina byl založen  v roce 1989 při Kulturním zařízení  v Přešticích.  Carmina je členem Unie českých pěveckých sboru. U jeho zrodu, kromě zakládajících členek,  stál sbormistr Jiří Langmajer, který zde působil do roku 2006.

Svoji činnost zajišťuje sbor  z vlastních zdrojů  složených z členských příspěvků, ze zdrojů získaných z provedených koncertů, za finančního přispění města Přeštice a ostatních  sponzorů.

Carmina má přibližně 30 členek různého věku od studentek po zkušené zpěvačky. Všechny zpěvačky jsou amatéry, zpívají pro radost sobě i jiným.

V repertoáru sboru jsou písně duchovní, světské, umělé i lidové, spirituály, úpravy populárních písní, folk i country.

Poctou pro Carminu se stalo věnování skladby  „Zapomenutá“  skladatelem, profesorem Jaromírem Bažantem .

Sbor se zúčastňuje festivalů a soutěží doma i v zahraničí, kde se na soutěžích umístil ve zlatém a stříbrném pásmu mezi nejlepšími sbory

V roce 2009 nabídla Carmině  spolupráci country skupina  Rangers - Plavci,  zúčastnili jsme se nahrávání DVD a CD dále pak i  televizního natáčení v divadle Hybernia a několika dalších koncertů.

Carmina pořádá samostatné koncerty, výměnné zájezdy. V roce 2008 se nám podařilo uspořádat v Přešticích festival pěveckých sborů západočeského kraje. 

Pěvecký sbor vydal v roce 2009 své již třetí profilové CD. 

Carmina působí hlavně v Plzeňském kraji a ráda vyrazí i mimo kraj nebo do zahraničí. Vystupovali jsme ve Francii, Italii, Španělsku, Slovinsku, Chorvatsku, Německu a Slovensku.

Může nás oslovit každý, kdo pořádá zajímavou událost například  -  akce charitativní,  k různým slavnostním příležitostem, festival, výměnné  a jiné zajímavé akce.