2019


Carmina oslaví v roce 2019 třicáté narozeniny

 
Rok 2019 je pro nás slavnostním rokem. Ženský pěvecký sbor oslaví třicet let od svého založení. Chystáme pro vás, milé příznivce a diváky, "zpívání od jara do zimy ".
U příležitosti tohoto výročí byl v loňském roce vydán kalendář na rok 2019. Carminky byly foceny na památných místech v okolí Přešticka.  Autorkou kalendáře je členka sboru Ilona Votavová, díky ní byla získána finanční  pomoc obcí Příchovice, Borovy, Nezdice, Vřeskovice, MUDr. I.Froňkové a dalších.
31.3. koncertuje Carmina v kostele v Řenčích, 28.4. nás můžete slyšet i vidět u příležitosti poutě ke sv. Vojtěchu v Příchovicích.
V Sokolovně se dne 8.5. uskuteční v rámci našeho výročí koncert se skupinou Rangers - Plavci.
Carminky se  18.5. zúčastní  "Slavnosti zavěšení zvonu přátelství"  na schodech přeštického kostela.
Tradičně vystoupíme v Příchovicích dne 19.5. díky pozvání majitelů zámku.
Další vystoupení nás čeká 29.6. v kostelíku sv. Martina na Hůrce u Klatov.
Další naše zpívání si můžete užít v Přešticích v evangelickém kostele v rámci akce "Noc kostelů". Koncertu se zúčastní i naši dlouholetí
přátelé smíšený pěvecký sbor Cantate Rokycany.
V současné době pracujeme na natáčení nového CD s vánočními písněmi. Výsledek bychom rády pokřtily na výročním koncertě dne 19.10. v Sokolovně v Přešticích.
Koncert v sobotu dne 30.11. v kostele ve Štěnovicích zahájí naše vánoční koncerty, dále pak budeme vystupovat v Příchovicích, Nezdicích, v Přešticích na schodech u kostela a 26.12. bude výroční rok Carminy ukončen skladbou J.J. Ryby Česká mše vánoční.
Držte nám palce, moc se na vás těšíme.

Výňatek ze stránek Rangers.
 
 
Rangers a Carmina
V letošním roce jsme odehráli několik společných vystoupení s ženským pěveckým sborem Carmina z Přeštic (www.carmina.webnode.cz).
 
Moc se nám to líbilo, proto bychom chtěli příští rok pokračovat ve spolupráci těchto dvou spřátelených “hudebních těles“ a uskutečnit takových společných vystoupení víc. Zatím je vše ve stadiu příprav, ale vy si už teď můžete poslechnout krátký sestřih z letošního vystoupení Rangers a Carminy na 42. Mohelnickém dostavníku, které proběhlo 2. září 2017.
 
Mirek Říhošek