Vítejte na stránkách ženského pěveckého sboru Carmina Přeštice. Věříme, že se Vám budou líbit tak jako naše zpívání.

Carmina má nově i svůj vlastní YouTube kanál se staršími videi:
 
 
Carmina natočila svůj první videoklip. Najdete jej v záložce VIDEO, nebo na odkazu:

V případě zájmu o koupi našeho CD "Vánoce s Carminou" kontaktujte manažerku sboru paní Vlastu Holou (776 051 848) nebo některou členku Carminy.

                                   
 

OZNÁMENÍ ŽENSKÉHO PĚVECKÉHO SBORU CARMINA PŘEŠTICE

Ženský pěvecký sbor Carmina Přeštice s radostí přivítá do svých řad muzikálně a pěvecky zdatné dívky a ženy,

Pokud budete mít zájem „to sdílet“ s námi, telefonujte na číslo 776 051 848 nebo se dostavte na některou zkoušku

v pondělí od 17:00 do ZŠ Josefa Hlávky Přeštice (Na Jordáně 1146).

Těšíme se na Vás Carmina

 


            
 

 

                           ZPRÁVY Z CARMINY

Vážení příznivci sborového zpěvu, vážení příznivci Carminy,
po koncertně a vůbec kulturně bídném covidovém období mohou od léta pěvecké sbory opět zahájit svoji činnost, zkoušet a pořádat živá vystoupení. Moc si přejeme být toho součástí a věříme, že se to letos podaří.
     Carmina zahájila svoji sezónu víkendovým soustředěním na konci srpna. Probíhala zde příprava písní folkových, určených pro kytarový doprovod, dále písní vánočních, a to koled i skladeb klasických. Úplně poprvé zazpíváme vánoční skladbu Parvulus nobis nascitur od skupiny Spirituál kvintet. Novinkou v našem repertoáru budou i ukázky z nejznámějších muzikálových melodií A. L. Webera. Nácvik těchto skladeb směřujeme ke koncertům letošním i v roce následujícím, např. k jarnímu vystoupení na šestnáctém Setkání sborů Plzeňského a Karlovarského kraje v Tachově.
     Svá vystoupení zahájíme 26. září charitativním koncertem v Lázních Slatinice společně s panem Karlem Macálkou, kterého znáte z kapely Rangers-Plavci. O adventu prvně vystoupíme 27. listopadu ve Štěnovicích, budeme pokračovat 28. 12. v Příchovicích a 10. prosince v kostele sv. Martina v Neurazech. Zachováváme tradici, a tak se již nyní můžete těšit na společné zpívání s Českým rozhlasem 15. 12., zpívaný betlém na schodech kostela v Přešticích v neděli 19. 12. i na Rybovu mši o druhém svátku vánočním – tentokrát v přeštickém Kristiánu.
     Děkujeme za Vaši přízeň, velice se na Vás těšíme, milí posluchači.                                                                   

                            Vaše CARMINA

=================================


  Carmina s Rangers aneb Reportáž o zpívání v lázních

Je sobota 25. 7. 2020. Scházíme se my, CARMINKY, na parkovišti u „Spoláku“ a konečně vyrážíme. Za Rangers - Plavci, za našimi kamarády, se kterými už 11 let muzicírujeme. Tentokrát směr Morava, konkrétně do Lázní Slatinice, jež patří mezi nejstarší lázně na Moravě léčící nejen pohybové ústrojí. Jedeme na festival Slatinická struna a paleta. Rangers zde fungují také jako část poroty v oblasti hudební tvořivosti. Moc se těšíme na různá hudební setkání, která by mohla být pro nás inspirací. Navíc se staneme součástí závěrečné „třešničky na dortu“ hudebního večera, kde vystoupíme s Rangers.

Při příjezdu nás doslova pohltí úžasná atmosféra festivalu, která probíhá v příjemném prostředí parku. Užíváme si pestré hudební i výtvarné nabídky všemi smysly, kocháme se vystavovanými obrazy a obdivujeme řemeslnou zručnost. Protože nejen duševní potravou živ je člověk, využíváme lákavé nabídky občerstvení. Pomalu se začíná stmívat a je čas se převléci na vystoupení. Krátká zvuková zkouška a poslední sobotní vystoupení začíná. Rangers zpívají, my budíme zájem zatím jen zpovzdálí svým stejnokrojem. Naší Pavanou zahajujeme druhou polovinu koncertu a dál se přidáváme ke skupině v ostatních skladbách. Jako vždy září soprán naší Jitky Šťastné. Šťastné jsme všechny, protože muzika jako vždy spojila lidi a radostný zpěv všech zní celým parkem.

Je neděle 26. 7. 2020. Cestou domů si prohlédneme úchvatné Muzeum kočárů v Čechách pod Kosířem. Dokonce si zde „broukneme“ i Plzeňskou věž. Pak už jen oběd a zastávka u Karla Macálky, kde obdivujeme jeho nové nahrávací studio, neskromně si říkáme: „Snad někdy…“ Za tmy se vracíme do Přeštic a vzpomínáme na úžasný víkend s Rangers. Vážíme si spolupráce s nimi, s Mirkem Řihoškem, Maxem Presserem, Ivou Hajnovou, Karlem Macálkou a  Františkem “Golišem” Drápalem. Dokladem toho, že se jedná o vztah a úctu vzájemnou, je také to, že i na jejich webových stránkách rangers-plavci.cz  je oddíl Rangers a Carmina, kde si může každý zhlédnout video s naším společným vystoupením. Všechna naše setkání s těmito nadanými muzikanty a zároveň skromnými a přátelskými lidmi znamenají pro Carminu opravdu hodně.

                                   

Za Carminu Pavla Hřebcová a Vladimíra Straková

 
Novinky

16.08.2020 16:15

Nejbližší koncerty

Po soustředení sboru ve Švihově nás čekají adventní koncerty, které začínají poslední víkend v listopadu. 25.7.2020 19:30 Slatinická struna a paleta - společně se skupinou Rangers-Plavci (Koncert proběhl s velkým úspěchem, chystáme článek, který se brzy objeví na úvodní stránce)    

—————

08.06.2019 22:53

Aktualita

V květnu se v Přešticích konaly dvě významné události. Na obou účinkovala i Carmina.  1) 18.5.2019 - vyzdvižení a zavěšení zvonu sv. Jan Nepomucký - Zvon přátelství 2) 24.5.2019 - v rámci Noci kostelů se poprvé veřejnosti otevřel nejnovější kostel Českobratrské církve evangelické v České...

—————

02.03.2019 14:00

Carmina rok 2018

Carmina koncertovala nejen doma Ve druhé polovině roku 2018 zavítal ženský pěvecký sbor Carmina na zajímavá a rozmanitá místa. Na začátku září si zazpíval na srazu rodáků ve Pteníně. Na konci října se uskutečnila plánovaná návštěva Regensburgu, tamější mužský pěvecký sbor připravil prohlídku...

—————

13.11.2018 21:30

Vystoupení v čase adventu 2018

  ne 25. 11. 17:00 Předenice, KD pá 30. 11. 19:00 Borovy, KD ne   2. 12. 15:00 Příchovice, zámek so   8. 12. 15:00 Hůrka u Klatov, kostel sv....

—————

15.10.2018 12:09

Pestrý rok Carminy

  Pestrý rok Carminy   Rok 2018 přinesl ženskému pěveckému sboru Carmina zajímavá a rozmanitá vystoupení. Plánovaná spolupráce se skupinou Rangers začala už 25. 1. v Kulturním domě Krakov v Praze, stejný program pak zazněl v zámecké zahradě v Kladně 10. 5. a na pouťových...

—————

14.12.2017 13:41

"Rybova mše" pro Nittenau.

—————

05.12.2017 16:35

Carmina v adventním čase

Carmina již zahájila svá předvánoční vystoupení. První koncert jsme absolvovaly v kulturním domě v Předenicích. V sobotu jsme zazpívaly návštěvníkům štěnovického kostela a neděle patřila již každoroční akci na zámku v Příchovicích. Hostem našeho koncertu byl Milan Benedikt Karpíšek, který nás...

—————

08.11.2017 13:16

Co chystá Carmina o letošním adventu

Přibližně dvacet koncertů uskutečníme během roku. Posledním, na který se vždycky moc těšíme, bývá provedení "České mše vánoční"  od našeho přeštického rodáka Jakuba Jana Ryby ve zdejším kostele.  Letos si naši oblíbenou "Rybovku" zazpíváme i v zahraničí. Ženský pěvecký sbor Carmina přijal...

—————

03.11.2017 16:32

ADVENTNÍ A VÁNOČNÍ KONCERTY 2017

—————

30.10.2017 13:25

Nová sekce

Připravili jsme pro vás novou sekci MP3. Najdete zde malou ochutnávku nahrávek z našich živých koncertů. Přejeme hezký poslech.

—————